Sponsored Link:

Page Analysis

Sponsored Link:

balkanweb.com

BalkanWeb » Faqja Kryesore
BalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë reale. Mbulon me lajme të gjithë shqipërinë dhe rajonin, ajo i përfshin të gjitha kategoritë: shqipëri, politik, kosovë, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajme me orë, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, kulturë, teknologji, informatikë, sondazhe, forum, blog, diskutime, horoskop, parashikimi i motit, balkanweb tv, fotogaleri etj. English versions: Balkanweb, is the first interactive site about balkan region. It gives news, and other information about tender, investments, documents, organization, internet, news and press, media and reports for all the countries of the region
http://www.balkanweb.com/
892 ratings.1488 user reviews.
 • Links: 285
 • Speed: (1.173 seconds) 35% of sites are slower.
 • Online Since: Feb 29, 2000

Web page information

 1. Title
  BalkanWeb » Faqja Kryesore
 2. < meta > Description
  BalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë reale. Mbulon me lajme të gjithë shqipërinë dhe rajonin, ajo i përfshin të gjitha kategoritë: shqipëri, politik, kosovë, sociale, ekonomi, sport, kronika, lajme me orë, periferi, rajon, bota, analiza, intervista, kulturë, teknologji, informatikë, sondazhe, forum, blog, diskutime, horoskop, parashikimi i motit, balkanweb tv, fotogaleri etj. English versions: Balkanweb, is the first interactive site about balkan region. It gives news, and other information about tender, investments, documents, organization, internet, news and press, media and reports for all the countries of the region
 3. < meta > Keywords
  Balkanweb, balkanweb, balkan web, Ballkanweb, balkanwebtv, balkanweb tv, ballkanwebtv, ballkanweb tv, ballkanweb, Balkans, Ballkan, Ballkani, Balkan, balkans, ballkan, ballkani, balkan, rajoni, rajon, lajm, lajme, lajmi, lajmet e sotme, lajmet e fundit, lajmi i fundit, artikuj, artikull, artikulli, lajmerime, lajmerim, lajmerimi, Albania, exchange, gazetat online, lajmet sot, lajme me ore, gazeta, shqiptare, newspaper, weather, sms, horoscope, tension, travell, news, investments, tenders, documents, organizations, internet, news and press, poll, news of Kosovo, news of Balkans, news of Albania, sport, Kosovo, Macedonia, Romania, Yugoslavia, Serbia, Bulgaria, Croatia, Greece, Hungary, Montenegro, Bosnia-Herzegovina, lajme nga rajoni, rajoni i shqiperise, rajoni i kosoves, rajoni i maqedonis
 4. Keywords hit in search results
  » ë about acknowledges adverse albania albanian alexa amendment available balkan balkanweb capabilities category channel charting chyron company continues country credit daily details discrimination documents family faqja first friends gazette gives graphics herald however includes independent information infromation insurance interactive internet investments kohë krijimi kryesore lajme lajmet lajmeve launched leading messenger minorities mirror newspapers notes online organization other pasqyra photos piracy problem progress protection publishing quotes rcjell region remortgage review rezoluta rinë share shkurt shqipë shqiperi shqiperine shtë signal sites stats steals still streamlines tender trademarks tribune video videos visit vitit website weekly world youtube zgjedhore
 5. Search Engine Recommended Keywords
  Balkanweb Gazeta, Balkanweb Gazeta V5, Balkanweb Index, Balkanweb Notizia, Balkanweb Bluetooth, Balkanweb Albania Nje, Balkanweb Fotoalbum Index, Balkanweb Pasqyra Kryesore,
 6. Captured Content
  ‘Presidenti’, tërhiqet Zaganjori, Rama: I hapet rrugë konsensusit. Zgjedhja e presidentit të ri, PD: Xhezair Zaganjori tërhiqet nga gara. Tërheqja e Zaganjorit hap rrugën për negociatat PD-PS. Zaganjori: Tërhiqem nga gara, PS nuk ka besim tek unë. Presidenti, dështojnë 3 raundet e para. Raundi i katërt më 11 qershor. Nano thirrje Ramës, Berishës, Metës: Ngërci merr fund me mua, jepni zgjidhje shtetarësh. Meta: Zaganjori u paragjykua padrejtësisht nga PS, tani sovran Parlamenti. 'Presidenti', Rama mbledh aleatët, Ngjela: Tani të drejten e propozimit e ka PS. Nano thirrje Ramës, Berishës, Metës: Ngërci merr fund me mua, jepni zgjidhje shtetarësh. ‘Presidenti”, Fatos Nano thirrje Ramës, Berishës dhe Metës: Kemi hyrë në zonën e rrezikimit të statusit. Tërhiqem, kur të marrë fund ngërci i zgjedhjes së kreut të shtetit. Meta: Zaganjori u paragjykua padrejtësisht nga PS, tani sovran Parlamenti. ‘Presidenti’, Meta: Dorëheqja e Zaganjorit nga kandidimi ishte zgjedhje e tij. PS e paragjykoi padrejtësisht. Kapricot dhe konsensusi përjashtojnë njëra-tjetrën. Ai i ishte i duhuri per konsensus. VIDEO: Meta: Zaganjori u paragjykua padrejtësisht nga PS, tani sovran Parlamenti. Portreti i poetit Pal Sokoli. Annan paralajmëron për luftë civile në Siri. "Ngrohja globale" - Çfarë dimë ne për ndryshimin e klimës? Indi, 3 vrasje zbulohen në tv, adoleshentja akuzon direkt babain. Një adoleshente indiane rrëfeu në një emision tele. Kroaci, zbulohet e-maili, dorëhiqet ministrja. Arsyeja ka qenë një e-mail që ajo e kishte dërguar para tre muajsh tek. Alarm në Miami, substanca “qielli i shtatë”, drogë kanibale. Policia në Miami paralajmëroi për rrezikun e një d. Teknikë e re për të diktuar çrregullimet gjenetike. Shkencëtarët amerikanë kanë realizuar një tek. Terapia me alga kundër celulitit. Terapia me alga është metoda në të cilën m&eu. Pritet të dalë në treg makina me ajër. Makina me ajër do të hidhet në treg së shpejti, nd. Kanë kaluar më shumë se 35 vjet që kur Alfred Hitc. Vdes shkrimtari amerikan Ray Bradbury. Ray Bradbury, një nga shkrimtarët më të njohur t&e. Kuçi paralajmëron Nikoliç: Pranga nëse hyn pa leje në Kosovë. Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, mund të arrestohet nga Policia e Kosovës nëse vendos që të hyjë në territorin e Kosovës pa marrë leje paraprakisht nga autoritetet vendase. Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç, zgjidhet kreu i Asamblesë së OKB. Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç, është zgjedhur presidenti i ri i Asamblesë së Përgjithshme të OKB, nga 193 vendet anëtare të OKB, 190 morën pjesë në votim. Greqi, sot protestë mbarëkombëtare kundër Agimit të Artë. Manifestime masive antifashiste do të mbahen sot në të njëjtën kohë, në disa qytete të Greqisë, si një përgjigje e shoqërisë greke, për praktikën naziste të Agimit të Artë dhe për dënimin e nostalgjikëve të Hitlerit, nisur nga dhuna e ushtruar dje mbi dy gra politikane, prej një eksponenti të Agimit të Artë, gjatë një debati në TV. Deputeti i Agimit të Artë dhunë mbi dy gra, live në TV (VIDEO). Kush është Ilia Kasidiaris, njeriu që sulmoi dy politikanet? Ruçi: Dështuat me Presidentin. Doja Topallin, por juve ju fle lepuri tek Nano. Raundi i tretë për votimin e presidentit dësh ...

Sub domains:

%Sub Domain:% of PageViewsPageViews per User
100.0%balkanweb.com100.0%9.4
BalkanWeb » Faqja Kryesore
BalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë ...
http://www.balkanweb.com/index.php
BalkanWeb | SMS
BalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë ...
http://www.balkanweb.com/bw_sms_en.php
Balkanweb | Piracy, TV. Alb steals the signal of News 24 in US ...
BalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë ...
http://www.balkanweb.com/m/shqiperi/piracy-tv--alb-steals-the-signal-of-news-24-in-us-5904.html
Balkanweb | Rezoluta per Shqiperine 2 - Shqiperi
Amendment 69 18. Acknowledges progress made in the protection of minorities; notes however that discrimination continues to be a problem in the country and more ...
http://www.balkanweb.com/notizia.php?IDNotizia=14088
BalkanWeb.info - Adverse Credit Remortgage, Auto Insurance Quotes ...
Balkanweb, is the first interactive site about balkan region. It gives news, and other information about tender, investments, documents, organization, internet, news ...
http://balkanweb.info/
Balkanweb.com Site Info - Alexa the Web Information Company
balkanweb.com is one of the top 50,000 sites in the world and is in the Lajme category.
http://www.alexa.com/siteinfo/balkanweb.com
BalkanWeb » Pasqyra Zgjedhore
BalkanWeb, që nga krijimi i saj në shkurt të vitit 2000, është faqja kryesore e lajmeve për Shqipërinë, e cila i përcjell lajmet me foto dhe video në kohë ...
http://www.balkanweb.com/bw_pasqyra_zgjedhore.php?IDCategoria=2703
BalkanWeb - YouTube
Share your videos with friends, family, and the world
http://www.youtube.com/user/BalkanWeb
Balkan Web, Balkan News, Albanian Daily News, Newspapers, weekly ...
Balkan Web, Balkan News, Albanian Daily News, Newspapers, weekly, news, online, publishing, Messenger, Review, the Age, Tribune, Mirror, Gazette, Herald, Independent ...
http://www.italysoft.com/news/balkan-web.html
Balkanweb.com
Balkanweb.com page includes stats, photos, text, and 3d charting details. For more infromation visit Balkanweb.com here.
http://pagestat.com/www.balkanweb.com

News Results

Albania's News 24 Streamlines Graphics Capabilities With Chyron Channel Box2 and LEX3.1
About News 24 Launched in 2002, TV News 24 is Albania's first and still leading 24-hour news channel. More information is available on the company website www.balkanweb.com.
Yahoo Finance
Albania's News 24 Streamlines Graphics Capabilities With Chyron Channel Box2 and LEX3.1 New Deployment at
More information is available on the company website www.balkanweb.com : ctt.marketwire.com/?release=897711&id=1700980&type=1& ... All trademarks and registered trademarks mentioned herein are the property of their respective owners. Blog: chyronchat.com ...
PR Inside
No Coupons found for this website.

500 characters left

Your Review: (5 out of 5)
refresh captcha


Reviews
Server Information
IP Address: 0.0.0.0
Server:Apache
Powered By:PHP/5.2.16
Traffic% of Internet UsersReach
1 day: 11,441 0.011% 15,946
7 days: 15,626 0.0082% 21,217
1 month: 17,096 0.0071% 24,547
3 months: 17,993 0.00669% 25,579
PageViews% of Internet PageViewsPage Views Per User
1 day: 6,021 0.00118% 11
7 days: 8,245 0.00085% 10.7
1 month: 7,468 0.000922% 13.4
3 months: 8,045 0.000845% 12.8
UsersCountryRank Within Country% of overall PageViews
66.7%Albania679.6%
14.5%Austria63114.0%
3.9%Greece4,0421.0%
2.7%Germany46,0261.1%
2.4%Italy27,4900.6%
2.2%Canada18,2221.1%
2.0%Czechoslovakia (former)2,1730.7%
1.6%USA228,6850.6%
4.1%Other Countries~1.3%
UsersCityRank in City% of overall PageViews
33.0%Tiranë (Albania)828.5%
3.8%Boston, MA (USA)3,7764.2%
3.6%Leipzig (Germany)7094.8%
3.6%New York, NY (USA)14,5072.7%
2.7%Servicë (Albania)131.4%
2.1%Rome (Italy)3,5309.0%
1.7%Florence (Italy)8022.1%
1.5%Mississauga, ON (Canada)8131.2%
1.3%Vienna (Austria)9,2270.6%
1.3%Kosovo (Czechoslovakia (former))721.0%
1.3%Tübingen (Germany)1631.0%
1.2%Sesto Fiorentino (Italy)301.5%
1.2%Durrës (Albania)181.3%
1.0%Brussels (Belgium)3,6000.6%
1.0%Windsor, ON (Canada)4871.5%
0.9%Pescara (Italy)5100.9%
0.5%Padova (Italy)1,8231.0%
0.4%Kessel (Belgium)130.4%
0.4%Calgary, AB (Canada)5,2270.3%
0.3%Skopje (F.Y.R.O.M. (Macedonia))2,1980.5%
0.2%Borsbeek (Belgium)1180.2%
0.2%Antwerp (Belgium)2,4990.2%
36.8%OTHER ~35.3%
Site Disclaimer:

All trademarks are the property of their respective owners. The facts, figures, reviews, records, stats, and other data presented on this page is for suggestion and information purposes only. PageGlimpse.com is not responsible for any incorrect or incomplete information. PageGlimpse.com does not take responsibility for any user-reviews of websites inside its resource and reserves the right to keep or remove those. It is highly recommended that you review all the data for accuracy.